MPB-JA NJOFTON SI ËSHTË GJENDJA NË RRUGËT E KOSOVË

123

Reshjet e botës dhe shiut që kanë filluar që nga dita e diel po vazhdojnë edhe sot.

Sipas të dhënave të Ministrisë së Punëve të Brendshme, shumica e rrugëve në Kosovë janë të kalueshme, e në disa duhet të kalohet me pajisje dimërore.

Pothuajse të gjitha magjistralet, përveç asaj Pejë-Kullë, përkatësisht Rozhajë-Kullë rruga është e bllokuar kamionë, ndërsa për vetura është kalueshme.

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës parasheh që do të mbaj mot kryesisht i vranët dhe i ftohtë që do të na shoqërojë gjatë gjithë kësaj jave, transmeton Telegrafi.

Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet -4 deri -1 gradë celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 1-3 gradë celsius.