1,877 raste aktive me coronavirus në Kosovë

76
1,877-raste-aktive-me-coronavirus-ne-kosove

Ministria e Shëndetësisë, sipas të dhënave nga Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës, informon se në total numri i rasteve aktive është 1,877.

Numri i përgjithshëm i të shëruarve është 221.257.

Në 24 orët e fundit janë dhënë 177 doza të vaksinës kundër COVID-19.

Prej fillimit të vaksinimit në të gjitha qytetet e Kosovës janë dhënë 1.812.751 doza të vaksinës.

Deri më sot 815.796 qytetarë janë vaksinuar me dozën e dytë.

Deri më sot janë dhënë 97.367 doza përforcuese dhe doza të treta të vaksinës kundër COVID-19. /Telegrafi/

The post 1,877 raste aktive me coronavirus në Kosovë appeared first on Albse.Tv.