Pacolli bën thirrje që të krijohet një fond për FSK-në

70
pacolli-ben-thirrje-qe-te-krijohet-nje-fond-per-fsk-ne

Kryetari i AKR-së, Behgjet Pacolli ka bërë thirrje që të krijohet një fond për Forcën e Sigurisë së Kosovës.

“Ngjarjet në Ukrainë na kujtojnë rëndësinë e vetëmbrojtjes dhe te pasurit e një ushtrie të fortë.

Fondi për Ushtrinë e Kosovës duhet të mundësohet sa më shpejt.

Ta mbeshtesim atë edhe me fonde vetanake!“, ka shkruar ai./Indeksonline/

The post Pacolli bën thirrje që të krijohet një fond për FSK-në appeared first on Albse.Tv.