Asllani operohet në gishtin e madh – pritet të jetë gati për kualifikimin e Kampionatit Evropian

166

Kosovare Asllani i ekipit kombëtar të Suedisë i është nënshtruar një operacioni të vogël gjatë ditës për një dëmtim të ligamentit në gishtin e madh të këmbës, të cilin e pësoi në një ndeshje stërvitore me CD Tacon një javë më parë.
Asllani do ti bashkohet kombëtares të hënën dhe pritet të luajë në kualifikimet evropiane kundër Letonisë më 3 shtator.

– Kosovarja është operuar nga një lëndim të ligamentit në gisht të madh të këmbës. Ajo nuk do të jetë në gjendje të marrë pjesë në trajnime kolektive të futbollit gjatë periudhës së shërimit të plagëve prej rreth një jave. Ajo i mungon disa stërvitjeve në fillim të kampit, por ne presim që ajo pastaj të mund të hyjë në stërvitje dhe të jetë e gatshme për ndeshjen kundër Letonisë, thotë mjeku i ekipit kombëtar Houman Ebrahimi.

Kosovare Asllani do të bashkohet me ekipin kombëtar të hënën për përgatitjet në Gotland para se skuadra të udhëtojë në Letoni për të filluar kualifikimin e Kampionatit Evropian. Ndeshja kundër Letonisë do të fillojë në ora 18:00 me 3 shtator.